| xXAlcoholicDreamXx a întrebat:

Am o problema foarte mare. Vreau sa fac sa mi se instaleze un joc in local disk D, dar mereu cand il descarc si ii dau instalare, se instaleaza in local disk C, dar acolo nu am destul spatiu! Va rog ajutati-ma, dau funda!

2 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Pe la inceputul instalari te intreaba daca vrei sa instalezi standard sau custom, daca alegi custom te lasa sa-ti alegi unde vrei sa-l instalezi.

| dannyel86 a răspuns:

Jocul e setat sa se instaleze automat pe partitia C, in Program Files. Daca esti atent cand instalezi un joc, vei vedea ca exista optiuni si pentru alegerea partitiei pe care sa fie plasata aplicatia. Avem tendinta sa dam "Next, Next, Next, Finish", fara sa observam si detaliile, care uneori sunt importante. Analizeaza cu grija fiecare pas si vei putea instala aplicatiile pe partitia dorita.