| anonimusGG a întrebat:

Am windows 10 si minecraftul imi da crash cand il deschid. Inainte imi scria bad video car device, acum imi arata in partea de sus output ai cum ma cheama in joc. Ce sa fac? De ce nu imi merge?

1 răspuns:
| TheHellBoyHB a răspuns:

Simplu, Windows 10 vine cu zoom 50% din fabrica (ca-i optimizat pentru tablete). Click Dreaptea pe Desktop, Scren Rezolution, si vei avea un slide care in pe 150%, il pui pe 100% si save. Log out si intri iar, si ar trebui sa-ti mearga!