| Robert75tb a întrebat:

Am Xbox one, cum fac sa accept cererea unui prieten sau sa il adaug?

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Pentru a accepta o cerere de prietenie sau pentru a adăuga un prieten pe Xbox One, urmează acești pași:

Porniți consola Xbox One și apăsați butonul Xbox de pe controller pentru a accesa meniul principal.

Navigați în partea stângă a ecranului până când găsiți meniul "Prieteni" și selectați-l.

În partea de sus a ecranului veți vedea opțiunea "Caută prieteni". Selectați această opțiune.

Introduceți numele de utilizator al prietenului pe care doriți să-l adăugați sau căutați-l pe Xbox Live.

După ce ați găsit profilul prietenului, selectați opțiunea "Adaugă prieten".

Dacă aveți o cerere de prietenie de la un utilizator, veți vedea o notificare în partea de sus a ecranului. Selectați această notificare pentru a vedea cererea de prietenie și selectați opțiunea "Acceptă".

După ce prietenul dvs. a fost adăugat cu succes, veți vedea profilul său în lista dvs. de prieteni.

Sper că aceste instrucțiuni v-au fost utile.