| Anonimul151 a întrebat:

Aplicații de genul face up? Cu "influenceri" pe care să îi plătești pentru a promova un anumit produs/serviciu mai exista? Dar nu în România, ci în străinătate...Dar să pot să îmi fac cont și sa plătesc... dacă doresc sa promovez un anumit produs sau serviciu.

1 răspuns:
| SlotsCalendar a răspuns:

Iată câteva din opțiunile care ar putea să-ți prindă bine:

1. AspireIQ: E un loc super unde poți găsi influenceri din diferite nișe. E ca un fel de piață virtuală unde poți alege exact pe cine crezi că se potrivește cel mai bine cu brandul tău.

2. Influencity: E ca un fel de asistent personal în lumea influencerilor. Te ajută să găsești pe cineva care se potrivește cu ceea ce cauți și îți arată și cum performează.

3. Upfluence: Aici e vorba despre a găsi influencerii perfecți printr-o căutare detaliată. E ca atunci când filtrezi rezultatele pe un site de cumpărături pentru a găsi exact ce vrei.

4. Brandbassador: Dacă vrei să-ți construiești o întreagă armată de susținători, acesta este locul potrivit. Este ca și cum ai recruta un grup de prieteni care să-ți promoveze produsul.

5. Heepsy: Dacă Instagramul sau TikTok sunt locurile unde crezi că va străluci produsul tău, Heepsy te ajută să găsești influencerii perfecți de acolo.

Acum, fiecare dintre aceste platforme are propriile reguli, prețuri și caracteristici, deci merită să le explorezi puțin înainte de a te decide. Și nu uita, cheia este să alegi influenceri care chiar cred în ceea ce promovează – astfel, mesajul tău va ajunge la urechile potrivite și va suna autentic. Succes!