| anonim_4396 a întrebat:

As putea sa joc gta 4 si gta 5 sau watch dogs, beamng jocuri din astea cu cerinte mai mari?

Componente:
CPU Intel core2quad q9400
GPU nVIDIA 9600gt
System 32-bit, 4gb ram, Windows 10?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca iei si pui frumos o placa video mai acatarii, cu siguranta. 9600 GT-ul era ok cu vreo 5-6 ani in urma, dar nu acum.

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Am dat 8 milioane pe calculator si nu mai am bani si de alt gtx sau ceva mai tarziu imi iau da acuma merge si gta 5 pe 9600gt ala

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Nope, nu merge.

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba da am cautat pe youtube

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Ai cautat o &^%$ pe YT! http://www.game-debate.com/....../index.php
YT e un mare rahat, orice bou poate sa puna un clip si sa zica ca e tras pe un calculator de trei ori mai slab.

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Am window 10 64-bit nu are cum sa nu mearga

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Da' sa citesti stii din cate observ, nu? Teoretic, cel putin. Ia holbeaza-te la MINIMUM REQUIREMENTS in pagina aia de la game-debate pe care am mentionat-o. 9800 GT, da? MINIMUM. Iar adjusted, ca alea sint de incredere, mentioneaza GTX 750. Ambele placi superioare 9600 GT-ului.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mai usor ca faci atac de cord laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sint uber-chill. E dramatic ca astia ca el o sa ajunga sa lucreze la un moment dat. Si nu vor ajunge toti gunoieri sau la spalat masini, din pacate...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Ei lasa. asa eram si eu la 15 ani. imi amintesc ca luasem Penumbra pentru laptop si eu am vazut ca am 2 gb de ram si jocul atata cere, e bine. ce mai conta ca procesorul si placa video nu erau destul de bune laughing. zic astea pentru ca ma amuzat mai sus cum a zis el ca are win 10 si asa clar ii merge

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Ba am spus aiurea placa video e 9500GT

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Mai rau...

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

E 9500GS maa si pe gt-u ala nu mergea nici minecraft is 60 fps

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

GT, GS... 9500 e o petarda oricum.

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Esti un prost

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

... pentru ca am dreptate? Tu ai habar despre ce placi discuti aici? Cam in ce an au fost lansate? 9600 GT era mid-range in 2008. 9500 GS a fost muci si la lansare. Voila - https://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_9_series#GeForce_9600_GT
O sa ma fac ca nu am vazut ce ai scris mai sus...

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Apai su tu... am zis ba ca am 6 gb ram si placa video are 3.50 ram luat baaa
mai taci

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Daca placa ta video are 3.5 GB, eu o maninc. Tu gindesti inainte sa debitezi timpenii?

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu se scrie cu i la la mijlocul cuvintelor si sa stii ca recunosc ca am zis prostii din prima adica cu placa video ca nu am zis ca are 3.5 GB ram luati!

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Se scrie cum vreau, mai ales ca asa am invatat. Placa video poate sa aiba si 100 GB, procesorul grafic e mult prea slab pentru cerintele jocurilor contemporane, atita tot.

| cristian144 a răspuns (pentru KodrutZ):

Daca poti sa nu mai raspunzi la intrebari ar fi foarte bine si sa stii ca eu am invatat ca se scrie la inceput si sfarsit cu i si la in sau la mijlocul cuvantului se
scrie cu a

| KodrutZ a răspuns (pentru cristian144):

Daca poti sa nu mai dai raspunsuri imbecile cuiva care isi pierde timpul sa te ajute, ce bine ar fi...

22 răspunsuri:
| Gabriel_Zapan_1996 a răspuns:

Cauta pe googe " Can I run it? " selectezi jocul si iti spune daca iti mrge sau nu