| BogdanBody a întrebat:

Am aceste componente la Pc:
Procesor: Amd Athlon II x4 600e Procesor
Ram: 3GB (Peste 1 sapt maxim 2 o sa-mi pun 8GB ram sau 10GB ram o sa vad eu)
Placa Video: Nvidia GeForce 9600GT

P.S.: Vreau sa stiu ce jocuri mi-ar merge ma refer la astea 2013-2014-2015. Si inca ceva: Daca imi pun 8/10 GB ram imi merge GTA V precizez ca am Windows pe 32 de biti.

Care imi raspunde pe rand la toate intrebarile pe care le-am pus va primi FUNDA! Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| Expect a răspuns:

Pai GTA V iti merge si cu 3 GB RAM. laughing) Pai hai sa iti zic o parte: Tom Clancy s Rainbow Six Siege daca iti pui rami de 8/10 Gb. The Witcher 3 iti recomand. Fifa 16, 15. Call of Duty Black ops 1, 2, 3. Call of Duty Advanced Warfare, si Call Of Duty Ghost astea doua doar cu rami de 8/10 gb iti merg. Assasins Creed toate seriile. Just Cause 2 si 3. Just Cause 3 te uiti la cerintele lui sunt cam mari..., Battlefield 3, 4 fara probleme iti merge. Si Battlefield Hardline asta tot asa cu rami de 8/10 Gb.

| BogdanBody explică (pentru Expect):

Nu-mi place Battlefied 3, 4 si nici Battlefield Hardline

6 răspunsuri:
| DARIUSBRB a răspuns:

Bun

| BogdanBody explică:

Uitati lista cu jocurile care vreau sa stiu daca o sa mearga cand o sa-mi pun 8 sau 10 GB Ram
http://prntscr.com/a52tyt

| electronicepretmic a răspuns (pentru BogdanBody):

Memoria RAM ajuta mult, mai ales daca dezactivezi vitural memory (care este o porcarie proiectata pentru oamenii care nu au destul ram si atunci PC-ul tau ii ia de pe HARD...iar hardul este extrem de lent comparativ cu RAM.
Una peste alta eu iti garantez ca daca vrei sa joci fluid si la un nivel macar mediu...numai zic high jocurile (pe low deja sunt groaznice GTA 5 devine 3), deci iti GARANTEZ ca ai nevoie de o placa video mai buna, 9600 e antica (e ramasa generatii si generatii in urma adica 8 generatii de placi), ai nevoie de o placa video pe memorie GDDR5 ca sa iti functioneze bine toate jocurile din lista aceea. Produse de Nvidia GeForce GT 740 sau GT 640 sau GT 540 din ce in ce mai slaba cu cat scade numarul...SAU produse de AMD, Radeon R7 260 sau R7 240(sa scrie GDDR5). Sau ce sa zic daca te risti sa iei de pe olx sau okazii sau oricare alt site second hand, atunci ia GTX 650 sau 660, GTX 560, GTX 460 si cama atat la nVIDIA, la ati ar fi 8870 /8850 sau 7870 / 7850 sau 6870 /6850. Ma bucur ca am fost de ajutor (P.S. inginer IT)

| BogdanBody explică (pentru electronicepretmic):

Pai eu vreau sa mearga la medium toate jocurile alea. Spune-mi care nu merg la medium si care jocuri n-o sa-mi mearga deloc si daca am 8 sau 10 GB Ram.

| Expect a răspuns:

Si la Gta V iti trebuie neaparat Windows pe 64 bit.