| LoWGuY a întrebat:

As vrea sa imi fac un pc pe piese la un service...Care dintre procesoarele acestea e mai ok in raportul calitate/pret? (Intel core i5 6400(850lei) si Intel core i5 6402p(873lei)
Si placa video(zotac gtx 960 2gb) e buna?
Help!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde cit dai pe placa. Daca e noua cu garantie, maxim 750 RON. Procesoarele au preturile umflate. Al doilea e usor mai rapid. Si - ghici ce? Ia uite aici - http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/skylake-core-i5-6402p-280ghz-box/

| Nemessys a răspuns:

1.6400
2.nu-i buna... ci super buna!