| Borsko a întrebat:

As vrea sa-mi reinstalez Windows-ul pentru ca merge foarte greu fata de atunci cand l-am instalat prima oara.

Care sunt consecintele reinstalarii Windows-ului de mai multe ori intr-un an? Mai precis, de 8 ori? Am auzit ca daca instalezi Windows-ul de mai multe ori decat necesar, o sa-ti mearga din ce in ce mai greu.

Răspuns Câştigător
| Beretta a răspuns:

In cazul asta nu vad de ce ti-ar merge din ce in ce mai greu atat timp cat formatezi complet partitiile tale si din cand in cand mai defragmenteaza partitia sorei tale

5 răspunsuri:
| NesSquick a răspuns:

E adevărat, eu pe lună îl reinstalam de cel puţin 2 ori.
Va merge greu, placa video nu o sa mai funcţioneze prea bine, vei avea multe erori, etc.
Sper că te-am ajutat.

| Konata a răspuns:

Da, a adevarat! Va merge din ce in ce mai greu daca ai reinstalat windowsul de nu stiu cate ori. Incearca sa-l cureti mereu de virusi si sa descarci un antivirus bun, sa nu incarci prea mult memoria pc-ului, sa-l stergi de praf in interior si sa ai grija ca componentele sa mearga cu trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| Beretta a răspuns:

Te referi la reinstalare windowsului fara sau sa stergi tot de pe hard? de preferabil a doua varianta

| Borsko explică (pentru Beretta):

Am 3 partitii, una a mea, una a sora-mii si una cu windows-ul. Vreau sa formatez partitia mea si pe aia cu windows-ul pentru ca in a mea intra toate prostiile. asa ca partitia sora-mii ramane.

| Beretta a răspuns (pentru Borsko):

In cazul asta nu vad de ce ti-ar merge din ce in ce mai greu atat timp cat formatezi complet partitiile tale si din cand in cand mai defragmenteaza partitia sorei tale