| AnonimBS a întrebat:

As vrea si eu un program bun(gratis) de editare video.Ma refer sa aiba intergrate anumite efecte care sa dea bine la un video de gaming adica sa apara imaginea intr-un anumit fel...campuri de text interesante. sper sa intelegeti

1 răspuns:
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Unul destul de usor este Sony Vegas Pro 11/12, aici poti taia video-uri, e mai pentru incepatori, nu poti scoate efecte calumea, dar totusi sunt tranzitii foarte interesante. Daca vrei neaparat pentru efecte, care sa dea foarte bine e Adobe After Effects, nu stiu cum e, dar stiu ca e mult mai complicat decat Sony Vegas, daca vrei sa faci un intro sau un efect de la 0 stai foarte mult timp, dar crede-ma, rezultatele arata super. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^