| gamer_6559 a întrebat:

Ati putea sa imi spuneti de ce jocurile video nu imi merg bine de exemplu joc 5 min. si dupa imi merge greu si iar isi revine si tot asa. E din cauza windows-ului ca eu folosesc xp profesional 2002 si am 2 GB ram e problema de windows sau de placa video sau de altceva?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Nu cred ca e de la windows, deoarece xp-ul chiar daca e vechi este cel mai recomandat pe calculatore mai putin performante.
as putea sa te ajut daca spui ce procesor ai si ce placa video.

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Procesorul e bunicel, dar nu ai specificat ce placa video ai.
cauta pe google programul speedfan si vezi ce temperaturi indica.
sau da-mi mesaj privat cu id-ul tau de mess

| gamer_6559 explică:

Pentium(R)dual-core cpu e5300@ 2.60 GHz Physical address extension si apropo chiar si jocurile mai vechi care imi mergeau nu imi mai merg bine

| gamer_6559 explică:

Pentium(R)Dual-Core CPU E5300 @2. 60GHz Physical Address Extension si apropo jocurile vechi care inainte imi mergeau dar acum nu mai merg