| cllauddiuu a întrebat:

Filmele ruleaza foarte greu. De ce? Salut TPU. Am un calculator mai vechi, specificatii: 512 ram, procesor 1, 7ghz, placa video 256 si hdd de 40, windows xp. Jocurile gen GTA SA, FIFA 07 merge foarte bine. Stiu ca este un calculator antic, dar problema este urmatoarea. De ce jocurile merg bine si filmele DVDRIP, nu bluray, ruleaza foarte greu, intrerupte? Am schimbat windowsul, multe playere... si la fel. Care ar putea fi problema? Am incercat cu alti rami, alta placa video. La fel, jocuri ok, filme foarte greu.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Trebuie sa existe o explicatie logica mereu, da play in mai multe playere video

6 răspunsuri:
| cllauddiuu explică:

Sunt doar filme dvdrip de 700 mb, adica calitatea pixeli cum s-ar spune laughing alea standard merg greu, de hd nu mai vorbesc, nici nu ma gandesc sa incerc, daca cele normale merg intrerupt

| cllauddiuu explică:

Nu am scris nicaieri ca am pretentii de bluray sau hd, am intrebat de ce nu merg filmele normale SD, daca jocurile merg, care folosesc mai multe resurse decat niste amarate de dvdrip-uri. Cine nu intelege ce problema am, sa nu mai raspunda. Simplu

| cllauddiuu explică:

Am reinstalat windows-ul de cateva ori, am incercat vreo 5-6 playere, degeaba. Acelasi rezultat. Jocurile merg. Filmele nu. Si ma refer la filme de cea mai slaba calitate, SD, DVDRIP, cum vreti sa-i spuneti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil încerci să rulezi filme HD. Dacă ai încerca să le vizionei în SD, ai avea șanse mult mai mari să reușești să vizionezi fără întrerupere.

| SorinTudor a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as fi multumit ca imi mai merg jocurile alea pe un sistem din asta. incearca sa iei alte formate care nu solicita prea mult laughing SD sau HD, nu mai descarca blueray ca trebuie sa ai si un monitor bun pentru alea si un hard disk sanatos happy

| JokerDeaD a răspuns:

Incearca sa te uiti la filme SD. happy