| geop a întrebat:

Aveți idei de nume pentru un site de știri? Să includă termenul "news".

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Da-mi un ID de mess si discutam acolo.

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In engleza sau romana? Exista unelte specializate pentru cautat domenii pe baza de keyworduri. Ai sanse bune sa gasesti un nume "catchy" pe. info sau.net/.org. Pina la urma, continutul conteaza cel mai mult.

| geop explică (pentru KodrutZ):

Frumos spus. M-ar interesa în engleză pentru că news e tot în engleză. Vreau.ro. Vreau să fac ceva destul de serios şi de viitor pentru că asta îmi place să fac. Mi s-au închis uşi în domeniu şi vreau să fac singur. Ziarele nu mai au viitor şi încep de la zero pe net.

| KodrutZ a răspuns (pentru geop):

Inceputul de la 0 e mult mai nasol decit pare. Poate vb miine, te-as putea ajuta cu ceva hosting, SEO/Wp, mai multe. Daca era pe romana, aveam povestiadevarate.com deja luat... am zburat!

| geop explică (pentru KodrutZ):

Mi-ar fi de mare ajutor un hosting bun şi serios. Mulţumesc anticipat. Nici mie nu îmi plac treburile de la zero, dar alţii de ce pot? Aşa aş putea şi ei.

| mixxjim a răspuns:

Bestnews, latestnews (ultimile noutati/stiri), firstnews. bestnews parca-mi place cel mai mult, e scurt, sonor, usor de retinut, usor de scris, usor de pronuntat happy

| geop explică (pentru mixxjim):

Din păcate, acest nume mai există pentru un site de ştiri. Ms oricum.

| mixxjim a răspuns:

Newnews? big grin

| geop explică (pentru mixxjim):

Eşti simpatic. Asta a fost prima mea opţiune, dar e puţin pleonastică, new= nou, news= noutăţi happy Mulţumesc mult că te gândeşti, eşti de treabă.