| doddyale00k a întrebat:

Battlefield 4
Imi da o eroare cand pornesc jocul :

DirectX function >"device-CreateBuffer(&dxDesc, 0, >&buffer-m_buffer)" failed with E_INVALIDARG ("An invalid parameter was passed to the returning function.". GPU: "ATI Radeon HD 4800 Series ", Driver. # 1 8.14. 0010.0678 7/2/2009 19:54:53 #2 8.14. 0010.0678 7/2/2009 19:54:53

Am instalat toate porcariile si ar trebui sa mearga dar nu, nu merge...
De ceeeee?

Please HELP MEEE! :'-( :'-(

3 răspunsuri:
| Mosternagus a răspuns:

E simplu...
Din pacate placa ta video nu suporta directx 11, iar Battlefield 3 cere DX 11.
Eu am o placa video mult mai slaba de 200 lei care are directx 11, si imi merge BF 3, greu dar merge.
Funda?

| doddyale00k explică (pentru Mosternagus):

Am o placa video de 1gb dedicata pentru gaming imi merg jocuri care cer resurse mult mai mari decat asta...

| doddyale00k explică:

Am gasit raspunsul : http://goo.gl/P06M9x
Acest program dupa instalare permite jocului sa foloseasca mai putine resurse din placa video!