| Barbu_Florin_1995 a întrebat:

Bun deci de cateva zile m-am tot gandit ca am facut o greseala ca mi-am cumparat laptop pentru jocuri, si ma gandeam sa strang eu asa niste banuti si sa-mi fac un PC bun pentru gaming pe piese. Ies mai bine asa sa-l fac pe piese sau sa-l cumpar gata facut din magazin? Vreau un raspuns bun! Si da dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Normal ca iesi cel mai bine atunci cand vrei sa il faci pe piese. Uita-te la sistemele gata facute de pe eMAG. Nu scrie decat ce procesor au, capacitatea hdd-ului, placa video, si cam atat nimic mai special. Sursa, placa de baza si multe altele, nu da detalii mai deloc despre ele. Eu ce sa inteleg..ca sunt componente ieftine, asamblate pe vapor care nu te tin mai mult e 2 ani. Asa facandu-ti tu un pc pe bucati, stii ce componente iti pui, sti ca sunt de calitate, si ca poti iesii mai ieftin cu 200-300 lei. Asta depinde si de bugetul tau.

Bft! happy

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Evident ca iesi mai bine sa ti-l faci tu. Nu de alta, dar tu ti-l montezi cu grija, nu la norma. Plus de asta, poti sa iti pui cele mai bune componente in bugetul tau, pe cind astea facute la gramada sint cu ce gaseste firma prin depozite la pret redus...

| Ghostplayer a răspuns:

Ti-l cumperi tu gata facut si faci mici modificari... Funda? big grin