| ŦΛהĩαՀyNøĩƊЇ乇 a întrebat:

Știe cineva un Laptop/PC gata făcut pentru gaming? Știu că e mai ieftin un PC pe piese dar vreau să aud si părerile voastre. :d

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Posibil ca in urmatoarea luna, sa-mi achizitionez si eu un nou pc pentru gaming. Mintea imi zice sa iau piesa cu piesa, dar e posibil sa le incurc si sa nu fie compatibile dupa. Plus, e foarte posibil sa iau un procesor prea performant sau o placa video prea performanta in comparatie cu celelalte piese si n-o sa-mi fie defolos decat 50-60% din placa sau procesor pe cand celelalte o sa fie la 80-90%.
100% o sa-mi iau PC si nu Laptop din mai multe motive.
Intr-adevar, cand iti iei un PC gata facut, te cam fura, dar macar piesele sunt deja asamblate si stii ca sunt proportionale.
Acum depinde de tine, eu doar mi-am spus parereahappy