| LuluRoscatul a întrebat:

Am downloadat metin2 united si intru in joc, ma da afara iar a doua oara cand intru imi da o eroare. Am windows 8 si netframework dar tot nu merge si nu stiu ce sa fac l-am instalat si dezinstalat de 30 de ori si tot acelasi lucru. Pe eroare scrie asa : Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE. Ajutor cat mai repede posibil.

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Problema nu sta la tine in Framework daca nu stiai din prima iti poti da seama (Device) Driver (nu-i compatibil driverului).
Iti dau link cum sa iti setezi.
http://www.inforge.net/......evice.html

Acest lucru se intampla numai la Windows 7 si 8.
Ai pe acel link si imagini cum sa iti setezi si Metinul.

| LuluRoscatul explică (pentru Mihail2020):

Buna! Am sa incerc pas cu pas sa vad daca functioneaza, si daca merge ai funda :*

| LuluRoscatul explică (pentru Mihail2020):

Buna! Am sa incerc pas cu pas cum ai spus tu si daca merge ai funda :*.

5 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

La sistemele Noi cum ar fi Windows 7 si Windows 8 unele jocuri nu sunt compatibile si trebuie setate ca sa le faci combatibile in drivere.
Multumesc pentru Funda.

| LuluRoscatul explică (pentru Mihail2020):

Si eu iti multumesc. Dar trebuie sa fac de fiecare data testul ca altfel nu merge si nu stiu de ce dar asta e tot ma joc si partea buna e ca merge.

| Mihail2020 a răspuns (pentru LuluRoscatul):

Da stiu ca trebuie de fiecare data cand vrei sa intri trebuie sa setez Driverul tau nu-i compatibil (Nu-i Windosul Original din calculator si nu prea suporta driverele astea).
Si ca sa mearga trebuie sa faci aceea setare.