| Katsu a întrebat:

am intampinat o problema cu pc-ul, aceea e ca nu gasesc nicaieri cd-ul de la placa video si acum nu stiu ce sa ma fac.nu stie nimeni ceva programe sau altceva ca nici nu stiu ce placa video e, ce sa fac in situatia asta? Dau funda!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| ntzntz a răspuns:

Salut. Poti sa incerci acest program.
http://www.softpedia.com/......fier.shtml
(Cu programul de mai sus afli ce placa video ai. Dupa iti cauti pe net modelul si il downloadezi)

Daca nu iti arata ce placa video este poti sa incerci aici : http://www.nvidia.com/Download/Scan.aspx?lang=en-us (Foloseste linkul de mai sus in Internet Explorer)
Daca ai noroc ca placa ta video sa fie de la nVidia o sa iti arate modelul pe care il ai dupa ce scaneaza.

Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDA?

2 răspunsuri:
| EuPentruToti a răspuns:

Intra in Start:
-pentru. Windows 7 : scrie dxdiag si apasa enter
-pentru. Windows Xp: intra pe run si scrie dxdiag, enter
Intra la Display si iti scrie acolo tipu' placii video, il scrii aici si-ti caut eu driveru pentru el.
Bafta!

| Katsu explică:

Deci am mai gasit o problema.nu am sunet deloc, m-am uitat in control panel acolo la audio si imi zice No audio devices. Ce ma fac acum?