| xerrx a întrebat:

Buna TPU am o problema cu pc nu am driver placa video nu mai gasesc cd care mila dat cand am cumparat pc si nu stiu cum sa-mi ins placa video driver adica nu am driver ma ajutati va rog!? multumesc anticipat

8 răspunsuri:
| angelicsin a răspuns:

Ce placa video ai? ce Producator si ce model? si te ajut

dar nu pot sa te ajut nici eu nici nimeni daca nu ne poti da informatiile astea

| xerrx explică (pentru angelicsin):

Pai unde sa dau sa vad ce placa video am si ce producator, ce model?big grin? help plis

| xerrx explică (pentru angelicsin):

Aha 'cred' ca am gasit ce producator am Dell inc.model Optiplex GX 280

| xerrx explică (pentru angelicsin):

Cred ca am gasti ce producator am Dell inc. model optiplex Gx 280...

| angelicsin a răspuns (pentru xerrx):

Dell inc. model optiplex Gx 280 este doar modelul unitatii, si Dell nu produce si nu a produs placi video... spune-mi ce sistem de operare ai si o sa te ghidez la sectiunea unde poti afla ce placa sau cipset video ai

dar de regula va si fie nVidia sau ATI/AMD ori in cel mai rau caz este Intel GMA. daca stii ca este dedicata placa video este una din nVidia sau ATI/AMD

| angelicsin a răspuns (pentru xerrx):

Uite de unde poti descarca driverele, alege-ti sistemul de operare din lista dropdown, daca nu este listat folosestele pe cele de xp daca ai 7 sau doamne fereste (si eu sunt ateu) sai vista

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/optiplex-gx280

NU TE BAGA LA BIOS daca nu stii ce faci la asta busesti sistemul de tot

so ori ce este cu BIOS este OFF LIMIT

http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/optiplex-gx280

| xerrx explică (pentru angelicsin):

Deci frate..producator cred ca e Microsoft corporation modelu e ala care ti l-am zis. optoplex-gx280 si am Microsoft windows 7 Ultimate...

| xerrx explică:

Pai unde pot sa ma uit ce placa video am si ce producator ce model?big grin