| robertaaarobi13245 a întrebat:

Buna happy Am o intrebare. Cum pot face mape lungi si sa colorez obiecte cand fac o mapa la transformice? Nu stiu ce sa fac. Dau funda kiss

Răspuns Câştigător
| PanadesoimTransformice a răspuns:

Salut, robertaaarobi13245! În primul rând, pentru a face o mapă lungă trebuie să introduci un cod.

1. Intră în editorul de mape
2. Apasă „salvează/încarcă/testează".
3. Introdu codul
4. Apasă butonul „încarcă".

După ce ai introdus codul va apărea mapa lungă și un fundal. Acesta poate fi schimbat. Pentru a merge prin mapă ține apăsat tasta spacebar (space) și click stânga, apoi trage cu ajutorul cursorului.

Legat de „cum să colorez obiecte", e simplu :

Doar dreptunghiurile sau cercurile pot fi colorate. Deci, dacă ai pus un dreptunghi sau un cerc în mapa ta, apasă click pe el. Jos ai culoarea gri. Apas-o. Apoi te descurci.

Sper că ți-am fost de folos. Mult succes la făcut mape big grin