| ImVector a întrebat:

am o intrebare despre laptopul meu ASUS x55 Series, l-am luat acum o saptamana si numai merge, efectiv luminitile de baterie sau ma rog primele 2 si apoi al 5 se aprind dar ecranul este negru.

Acum in saptamana asta am facut cam asta ca sa va fie mai usor sa stiti cauza, suspect ca este Placa video dar nu sunt sigur
Totusi, specurile :
4GB Ram
Intel core 3, 1. 8ghz
Nvidia geforce 710m

Ce am facut toata saptamana a fost sa ma joc jocuri toata ziua, cum vin de la scoala ma pun la laptop si stau pana la 10, cam 4-6 ore pe zi, stiu stiu (rau pentru sanatatea mea)

L-am inchis de la buton, nu i-am dat shut down

Si un virus, care eu l-am lasat, voiam sa instalez DLC de la Black flag, Freedom cry si era suspect o fila ca are virus, am inchis Windows fire sau cum ar fi si i-am dat turn off si a intrat virusul.

Asta e in majoritate ce am facut, s-a incalzit dar nu cred ca e atat de prost cooleru, pe laptopu asta il am de 4-5 ani si tot merge, nu s-a facut praf placa video, la asta intr-o saptamana

Va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| JustinDaniel a răspuns:

Posibil sa se fii ars placa de baza, sau s-a ars sursa de curent.
Du-te la un profesonist la tech sa iti repare iti aduce piese si til face.
Funda?