| xFlavy a întrebat:

Merge Windows Xp pe laptop cu Placa Video Nvidia GeForce 710m, 4GB ram, Procesor Intel Core i3-2348 2,3GHz?
Am laptopu de 3 luni cumparat.
DAU FUNDA

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Procesorul tau lucreaza mai bine cu 64 bit. Deci un Windows 7 la 64 bit ar fi excelent.

| K0sti a răspuns:

Zburda! Acum depinde daca mai gasesti drivere pentru laptop-ul tau. Insa win 7 ar fi mult mai nimerit la configuratia aia. Pe 64!

| xFlavy explică (pentru K0sti):

Am cd cu drivere de la laptop

| K0sti a răspuns (pentru xFlavy):

Pai degeaba le ai, vezi daca sunt de XP, daca nu...adio!

| SouLIce a răspuns:

Merge dar de ce nu pui tu windows 7 sau 8, xp-ul este foarte vechi si nu stie sa gestioneze resursele unui pc de generatie noua foarte bine cu o fac sistemele de operare mai noi

| pbsolver a răspuns:

Renunta la ideea cu XP-ul, nu foloseste componentele laptopului tau la capacitatea lor maxima. plus de asta, s-a incetat suportul tehnic pentru el!

| ReZiSTorr a răspuns:

De ce nu bagi windows 7 ultimate pe 4 gb ram? si i3?