| RemusSabo a întrebat:

Buna,am o placa de baza MSI 760GM-P21 (FX),si nu stiu ce placa video ar merge. daca merg cele cu gddr5, va rog daca ma puteti ajuta!

1 răspuns:
| EnvyU a răspuns:

Eu nu vad sa fie o problema intre placa de baza si cea video, poti sa pui orice placa video atata timp cat te duce sursa.
Nu conteaza ca e gddr5 sau 500.
Dar ca sa fii in concordanta cu chipsetul si procesorul, care presupun ca e un amd fx sau phenom ii x4, atunci iti recomand o placa video de la ati (amd+nVIDIA=nasol ati+amd= perfect) gen radeon 7770, e cam 500 in magazin, pe forum.computergames. ro gasesti la second hand mai ieftin.

Orice ai alege ai grija sa fie de la ati radeon si sa aiba cel putin 128 biti.

Daca mai ai intrebari go ahead