| Roman_Cosmin_1992 a întrebat:

am si eu o problema. Mi-am pus GTA 4 pe laptop si imi mergea f rau, am reinstalat windowsul..si dupa imi mergea iar cu frame-uri dar am rezolvat`o cu windows event log..acum insa dupa circa 20 30 de min de gameplay imi merge cam 5 secunde bine, 4 secunde cu frame-uri nasoale..care ar fi problema daca puteti sa ma ajutati..am un Dell inspiron n5110, 4 gb ram, nVIDIA geforce 525m 1 gb, i3-2nd generation..de jumatate de an il am!

Răspuns Câştigător
| BadWaffle a răspuns:

GTA4 varianta pentru PC este optimizat foarte prost, e portat de pe xbox 360, placa video nu iti trebuie ceva serios, memoria placii video ar trebui sa fie de minim 512 mb, mai mult depinde de procesor, oricum probabil ti se incinge laptop-ul destul de mult. ar fi bine sa nu folosesti lapto-ul in pat pe cearsaf, paturi sau alte locuri de unde sa poata trage racirea scame si alte 'gunoaie', in timp o sa ti se infunde racirea si trebuie sa-l desfaci sa-l cureti, sau il duci la un serivce si scoti din buzunar ~70ron, cel mai bine il folosesti pe un birou impreuna cu o masuta de laptop cu racire sa nu ti se mai incinga asa mult... atunci probabil o sa-ti mearga mai bine dupa alea 20-30 minute

| Roman_Cosmin_1992 explică (pentru BadWaffle):

Asa mi-a facut si la Sleeping dogs dar maai putin..si ma gandeam sa nu fie deja o problema de hardware, nu joc pe patura sau cearsafuri etc.stiu faza cu incalzirea insa ar trebui sa-i fac o curatenie..cam o data la an se face recomandabil si face un an peste o luna. mersi

1 răspuns: