| sergiuiozsi a întrebat:

am o problema cu steam`ul. am avut steam guard activat pe telefon. recent mi-am pierdut telefonul cu tot cu cartela (cartela era una de Austria). acum sunt in Romania si nu mai pot recupera cartela inapoi ca sa pot primi mesajul de la steam. aveam un cod de recuperare (cel care incepe cu "R", nici pe ala nu il mai am. deci nu ma mai pot conecta nicicum la steam. vreau sa stiu cum imi pot recupera contul? nu ma interesa de era un cont oarecare dar am investit bani frumosi in el. va rog sa ma ajutati! multumesc

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Trimite un tiket la steam sau contacteaza steam suport-ul si explica-le ce ti s-a intamplat + cateva dovezi ca contul iti apartine. De ex. faci screenshot la mail-urile care le-ai primit atunci cand ti-ai facut contul, cand ai cumparat cateva jocuri si cand ai pus aplicatia pe telefon. Daca nu mai ai mail-urile si nici cod-ul, atunci e RIP. Multa bafta