| IchigoWolf a întrebat:

Am o problema daca stie cineva de la ce e.Tocmai mi-am luat luat calculator nou, LG, performant (ex.: 4GB ram) si am instalat Street Fighter IV (si Assassin's Creed 1) si ambele jocuri imi merg perfect, cu o exceptie problematica : Imi merg ca in reluare/ca date cu incetinitorul. La ambele jocuri indeplinesc cerintele, asa ca nu stie cineva de la ce poate fi?

3 răspunsuri:
| username a răspuns:

Crezic a ii pasa cuiva de cati GB RAM ai?
Conteaza procesorul si palca video la jocuri, ramii sunt pe locul 2.
Vezi daca ai ultimele update-uri la placa video si directx. Daca le ai si tot face figuri jocul, redu din setari.

| SoRyNeScku a răspuns:

De Street Fighet IV nu am ce sa iti zic ca nu am jucat...dar Assassins Cred 1 asa merge la inceput cand iti arata butoanele si chestiile alea.
Funda?

| SoRyNeScku a răspuns:

Si vezi ca e posibila sa nu iti mearga pentru ca nu ai Diectx. Cel mai bine e sa in ai 9.0! + ca sa ai macar 512 rami ca sa mearga perfect daca nu cu 256 posibil sa sacadeze.