| Annaa01 a întrebat:

Buna, am și eu o problemă cu calculatorul meu...
A început să nu mai funcționeaze cum trebuie și nu știu de ce...
Țin să menționez ca acum câteva zile s-a întâmplat ca tastatura sa nu mai funcționeze cum trebuie dar după ce am deconectat-o de la unitate și am băgat-o la loc a mers din nou.
Azi m-am jucat pe calculator și am făcut cam ceea ce fac de obicei însă ieri și azi am jucat un nou joc "Rust" iar ieri când am intrat in joc s-a închis calculatorul singur și azi după ce am făcut setările nu am mai avut treabă însă după ce am ieșit din joc și am plecat de la calculator, cam o oră, maxim o oră jumate, când m-am întors intrase in stand by ca de obicei însă nu și-a mai revenit, am mișcat de mouse (care funcționa atunci), am apăsat pe tastatura (tastatura funcționa) și am apăsat și pe butonul de la unitate dar tot nimic așa că l-am stins forțat de 3 ori și l-am aprins înapoi dar fără rezultat. Am observat ca beculetul de la butonul de unde se aprinde unitatea e stins și nu se mai aprinde ca înainte, mouse-ul când dau clik sta doar 3 secunde aprins iar tastatura nu funcționează de loc, monitorul nici nu se aprinde de loc dar unitatea se aude. Menționez ca absolut toate firele le-am verificat dacă sunt băgate bine.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"toate firele le-am verificat dacă sunt băgate bine"

fă același lucru cu memoriile, conectorii de pe MB, HD sau chiar procesor. Ai contacte imperfecte pe undeva

| Hyper23 a răspuns:

Poti incerca sa scoti bateria de pe placa de baza (CMOS) sa lasi vreo 5-6 minute si dupa sa o introduci la loc.