| Olarianu_Cornel_1989 a întrebat:

am si eu o problema cu un laptop, il am din iulie 2011 si cam din septembrie-octombrie ma joc Call of duty Modern Warfare 1 online; iar de 2 saptamani dupa ce intru in joc mi se incalzeste si se inchide laptopul dupa 30 min 1 ora maxim...configuratia laptopului e urmatoarea CPU 2x Intel(R) Pentium(R) CPU P6200 @ 2. 13GHz, 2128 MHz; Video Nvidia GeForce GT 520M 3gb RAM; si inca e in garantie si nu pot sa il deschid sa il curat.care credeti ca e problema pentru care se inchide laptopul.

4 răspunsuri:
| Zap a răspuns:

Cred ca procesorul... se incalzeste prea tare.

| Olarianu_Cornel_1989 explică (pentru Zap):

Da bine asta am inteles ca procesorul se incalzeste, dar ce am de facut? asta e intrebarea mea...

| Zap a răspuns (pentru Olarianu_Cornel_1989):

Du-l la un specialist, sau schimba coolerul cu unul mai performant. Ai facut cumva overclock la procesor?

| Olarianu_Cornel_1989 explică (pentru Zap):

L-am dus la un servici si mi l-a curatat de praf..ca era imbibat cu praf si de asta numai facea fata sistemul de racire.