| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
AM o placa video Asus NVidia geforce GTS450 si mi se incalzeste cam tare in call of duty modern warfare 3 ajunge la 60 si ceva de grade si in idle imi sta intre 40-50 de grade este normal?

Răspuns Câştigător
| skama18 a răspuns:

Daca placa ta nu are cooler e buna temperatura pana in 70 grade.sunt unele placi care au cooler si cant joci ajung pana in 90 grade

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Nu e deloc rea temperatura pentru acest model.
Este sa-i spunem normala pentru versiunea de referinta (cu ventilator), dar pentru silent version (cea fanless) este ceva wow si ma indoiesc sa fie atat de mici.

Oricum o iei, nu ai de ce sa iti faci griji. Curata pc-ul o data la 1-2 luni eventual pentru placa video foloseste un spray cu presiune si totul e ok. tongue

| AlexMoss a răspuns:

Ei bine placile difera de la una la alta si mai ales cele care un mini ventilator si cele fara ventilator daca a tau are ventilator este aproape normal sa se incalzeasca si oricum se acumuleaza multa calcura in pc in timpul porniri jocurilor si prorgamelor care folosesc multa memorie ram si video deci nu te ingrijora doar daca placa incepe sa miroasa a ars Okey sper ca te-am ajutat!