| Modoranu a întrebat:

Buna!
am si eu un card microsd kingston de 4 gb. l-am cumparat impreuna cu unul pentru telefon si unul pentru laptop.
eu il folosesc pe ala de tel in nokia mau e51 iar cu cel de laptop nu am ce face. dar problema e ca. atunci cand il introduc pe cel pentru pc in unitate (are ceva unde bag cardurile. nu e extern ) mi se aprinde un beculet verde. ca semn ca am introdus cardul. dar nu pot sa il deschid. adica nu pot sa il vad. nu poot sa pun pe el. cel mai simplu e ca nu mi-l citeste.
ce sa fac?

:X fundita big grin

1 răspuns:
| iuly26iuly a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru la 2 carduri. Unul l-am ''reparat'' dar altul n-am reusit. Incearca sa formatezi cardul cu mai multe ''aparate''(aparat foto, PC, telefon, orice poate sa citeasca carduri de memorie).*Formatand cardul se va sterge tot ce era in el. Daca nu merge pe nimic inseamna ca e cardul corupt(probabil de la virusi). Unele persoane zic ca ''s-a magnetizat''. Se scrie LAPTOP nu LEPTOP. Sunt locuri unde se pot repara. Incearca la un magazin de reparat electronice. Funda?