| Denisa0707 a întrebat:

Buna,am un Lenovo ideapad 330s, cu amd ryzen 5 2500 U with Radeon Vega 8 Mobile GFX, 1 tb memorie, 4gb ram. Imi cam sacadeaza jocurile astea mai noi cum ar fi wwe 2k18 sau pubg, daca as mai baga 4 gb ram sa fie 8 ar disparea problemele? Sau ce as putea sa fac sa imi mearga mai bine?

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cu 4gb va fi mai ok dar tot o sa mai sacadeze unele jocuri, cel mai bine ar fi sa iei 8gb sa ai 12 in total.
Totusi sa nu te astepti la fps-uri extraordinar de mari, in pubg o s-a cam 30-40fps in 720p pe low in conditia in care iti pui si rami, wwe-ul o sa ruleze ok in 720p medium-high cred.

| Apoka a răspuns:

Depinde, daca iai facut update la placa video, vezi la specificatiile jocurilor care le ai, vezi cati gb ram iti trebuie minim, sau in cel mai bun caz, setari mai mici la jocuri happy