| 22556677 a întrebat:

As dori sa stiu daca pot sa imi modez Nintendo switch-ul.

18 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Switch nu poate fi inca modat. wii u in schimb merge fara probleme si ai sute de jocuri de wii u si wii pe care le poti juca. si poate cel mai important, ultimul legend of Zelda a fost lansat si pe wii u

| 22556677 explică (pentru BogdanBz):

Nu am wii u. Tocmai mi-am achizitionat un nintemdo deoarece fratele meu mai mic a vrut sa se joace super mario odisey. Si am vazut ca jocurile sunt destul de scumpe plus ca intr-un oras ca al meu nu orea ai de unde sa iei jocuri. Deci m-am lamurit cu noul Nintendo.

| BogdanBz a răspuns (pentru 22556677):

Intr-adevar jocurile de switch sunt foarte foarte scumpe. Sunt mai scumpe si decat titlurile aaa de pe playstation sau xbox. Trebuia sa te interesezi mai mult inainte sa iei un switch. Vezi ca switchul mai are o problema si anume nu prea are spatiu de stocare foarte mare, iar cea mai buna varianta e sa cumperi un hdd extern de macar 500 gb ca sa poti sa ai cateva jocuri bune pe el. Eu ti-as recomanda in caz de nu detii banii necesari pentru a cumpara jocurile, sa vinzi switchul pentru moment, iti iei frumos un wii u si un hard extern si apoi iti modezi wii u si ai sute de jocuri superbe pe el. pe wii u poti sa joci the new super Mario, Mario galaxy 1 si 2, super Mario 3d, etc. crede-ma isi merita banii

| Berlogea_Titi_1980 a răspuns (pentru BogdanBz):

Cum sa vinzi switch-ul sa iei o consola mai veche?!?!?!?! ce sfat e asta amice? Aberant

| MajinVegeta a răspuns:

Nu cred ca merge, consolele noi gen ps4, xbox one is prea noi pentru a fi modate din cate stiu eu. Si oricum nu-I in regula sa le modezi.

| NintendoHackers a răspuns:

Salut! Văd că tu ești unul dintre norocoșii utilizatori care au cumpărat Nintendo Switch înainte de Iulie 2018. Nu știu dacă acest răspuns îți mai este util, dar răspunsul este DA. Caută pe Google "How to hack Nintendo Switch". Ți-aș recomanda ca înainte de asta să îți actualizezi sistemul operativ la versiuna 8.1.0 (cea mai recentă). Îți trebuie doar o agrafă de birou, un card MicroSDXC (ți-aș recomanda unul de peste 32 GB) și un cablu USB de tip USB-A to USB-C.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NintendoHackers):

Bună,mă poti ajuta și pe mine?

| NintendoHackers a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur! Mă pricep foarte bine la asta. Cum te pot ajuta, mai exact?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NintendoHackers):

Să modez consola, ca să pot juca toate jocurile (să-mi explici mai detaliat, ca sunt incepator te rog) as dori să am toate jocurile

| NintendoHackers a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur! O sa dureze ceva timp, dar te rog, CITESTE TOT. Nu imi asum nici o responsabilitate daca iti strici consola. Vei avea nevoie de : 1) O folie de aluminiu de 1 maxim 2 milimetri. 2) Un cablu USB-A to USB-C (telefoanele ca Samsung mai noi au asa ceva inclus) 3) O metoda de a injecta payload-ul, ceea ce iti va permite sa instalezi cfw pe consola (PC sau telefon; daca alegi PC-ul vei avea nevoie de o aplicatie numita TegraRCMSmash : https://switchtools.sshnuke.net/; daca alegi telefonul ai nevoie de o aplicatie numita NXLoader : https://github.com/DavidBuchanan314/NXLoader/releases.) Bun, sa incepem ghidul!
1) Stiu ca nu o sa ma crezi dar, trebuie sa scoti JoyCon-ul drept si undeva in josul joycon-ului vei vedea un fel de bare mici de metal...va trebui sa pui folia de aluminiu pe ultimele doua bare. Daca crezi ca ai facut cum trebuie porneste consola in timp ce apesi butonul Vol+. Daca pe ecran nu apare NIMIC, ai facut cum trebuie. Daca consola pornste normal, inchide-o de tot si incearca din nou.
2)Baga-ti consola in PC si porneste aplicatia TegraRCMSmash. Ar trebui sa vezi ca aplicatia va detecta RCM. Acum descarca asta : https://github.com/......imary.bin. In aplicatia RCMSmash deschide locatia acestui fisier. Da apoi pe inject payload. Daca ai facut totul cum trebuie ar trebui sa iti apara ceva pe ecranul switch-ului. Dar nici n-am inceput sa iti arat pasii.
Urmeaza ghid-ul asta in continuare, ca ar dura prea mult sa-ti explic, crede-ma. https://switch.homebrew.guide/hacking/fuseegelee/sdsetup

| NintendoHackers a răspuns (pentru NintendoHackers):

Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NintendoHackers):

Multumesc mult!

| NintendoHackers a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere happy. O sa primesc si eu un Switch dela bun in Septembrie. Am sa-l modez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NintendoHackers):

Lite-ul?

| NintendoHackers a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, oricum lite-ul nu are nicio sansa sa fie hack-uit in viitor daca are versiunea software mai mare de 4.1 (sunt sigura ca o sa aiba vesiunea 8.1.0). Imi iau un Switch normal da' de abia se mai gaseste crede-ma pe cuvant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NintendoHackers):

Frate,eu mă tem că imi voi strica consola, tu modezi la oameni? Că ti-as sa banii că mă tem că imi voi strica switch-ul, logic că dau bani(daca vrei)

| NintendoHackers a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, fac modari. Am si un anunt pe OLX : https://www.olx.ro/oferta/modare-nintendo-switch-IDcFGvU.html. Doar 75 lei fara transport, nu lua in considerare pretul de la anunt. Micro SD-ul nu este inclus, dar cablul da. Deci te rog sa imi trimiti si un card de 32 GB minim.

| NintendoHackers a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ce hai ca vad ca nu esti interesat de oferta : nu ai cum sa iti strici switch-ul daca urmezi pasii exact ca in ghid. Totusi exista o (foarte mica) sansa sa ti-l strici, dar asta doar in cazul in care faci vreo prostie pe acolo cand instalezi cfw. Eu sunt de treaba, ma pricep in asta si am vrut sa te ajut, dar fiindca nu vrei poti sa te descurci si singur.