| ramona80 a întrebat:

Buna, baiatul meu de Craciun vrea un calculator, intrebarea mea este la ce sa ma uit, important este sa mearga jocuri 2018-2019 -pé el, gen fifa samd... Multumesc

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

In functie de ce buget ai, in functie de ce detalii vrea baiatul sa se joace, in functie de ce conexiune ai la monitor (hdmi, vga, dvi etc.) uita-te la ceva cu procesor de "ultima generatie" (in idea sa fie mai nou), sa aiba o frecventa ridicata, indiferent ca e amd/Intel, macar 8 gb ram si placa video dedicata neaparat. Da-mi mesaj daca ai nevoie si te ajut cu sfaturi idei.

| Intruder19 a răspuns:

Cam cati bani ai disponibili pentru calculator? Un calculator care sa mearga jocurile noi aparute e undeva pe la 2000 lei minim.

| sierra1 a răspuns:

Ce sumă vrea să aloce moșul, pentru cadoul ăsta?

| NLS a răspuns:

Mai da cateva exemple de jocuri, Fifa nu e prea concludent pentru ca nu cere resurse la fel de mari ca alte jocuri actuale.

Si BUGETUL maxim de alocat.

Specifica daca e nevoie de monitor (cam ce marime... 21, 5 22... 24? ),
periferice (tastatura, mouse, sau mai vrea si casti? )

| flixbuster a răspuns:

Pentru ca ai dat un singur nume de joc, FIFA, pornim de la cerintele FIFA 19 PC. Sa te uiti la cele RECOMMENDED:

http://www.ea.com/games/fifa/fifa-19/news/fifa-19-pc-specs

Principiul se pastreaza, la ce joc vrei sa joci cauti cerinte recomandate si de acolo pleci cand faci PC-ul.

| Staicu_Ionut_1994 a răspuns:

Este conceput pentru game

Laptop Asus - ROG GM501G: https://bit.ly/2FNTdrj

| HurleyReyes a răspuns:

Acum variaza in functie de buget, dar ceva ieftin si bun ar fi recomandat sa il faceti pe piese, sau daca nu, puteti lua urmatorul sistem nou : https://www.pcgarage.ro/......on-vega-8/ si eventual daca mai raman verzisori mai puneti o placa video. Mai ieftin de atat nu prea sunt. Cel putin noi.