| xxxXyx a întrebat:

Ce puteti sa-mi spuneti despre SOPA?

Răspuns Câştigător
| Uraniu a răspuns:

E un proiect de lege al americanilor prin care sa poate inchide/sterge orice site care are material ce incalca drepturile de copyright.
Adica daca lor li se pare ca un site are pe el o imagine sau un text care au drepturi de autor pe ele, il pot sterge/inchide fara alte discutii.
Si chestia asta poate afecta: Wikipedia, Youtube, Facebook, 9gag, wordpress, diferite site-uri cu torrente si cam tot ce se termina in.com/.us