| Vladut1907 a întrebat:

Buna! Cum conectez volan cu pedale la xbox360? Vreau sa joc mafia 2 cu volanul si nu reusesc sa conectez volanul la xbox. Am bagat toate cablurile unde trebuie volanul porneste dar nu merge sa joc cu el

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Buna,Pentru a conecta un volan cu pedale la Xbox 360, trebuie să urmați pașii următori:

Asigurați-vă că aveți toate cablurile necesare pentru a conecta volanul la Xbox 360. Acestea pot include un cablu USB pentru conectarea volanului la Xbox, un cablu de alimentare pentru a alimenta volanul și, în unele cazuri, un cablu de conectare pentru pedale.

Conectați cablul USB al volanului la unul dintre porturile USB de pe spatele consolei Xbox 360.

Conectați cablul de alimentare al volanului la o sursă de alimentare și apoi la volan.

În cazul în care aveți pedale pentru volan, conectați cablul de conectare pentru pedale la volan și apoi la pedale.

Porniți consolele Xbox 360 și încărcați jocul Mafia 2.

În timp ce jocul Mafia 2 este încărcat, apăsați butonul de conectare a volanului. Acest lucru ar trebui să facă ca volanul să fie recunoscut de către console și să îl puteți folosi pentru a juca jocul