| XxBlueRosexX a întrebat:

cum fac sa dezinstalez internet explorer pentru ca nici in control panel nu imi apare si chiar daca ian dat delete de pe desktop si de la programs cand deschid un link tot in explorer imi apare pagina si as vrea sa se dechida in chrome pentru ca il folosec mereu. fundita la cel mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| VladGH a răspuns:

Nu vei putea dezinstala niciodata Internet Explorer caci face parte din Windows. Faci in felul urmator daca vrei sa nu ti se mai deschida in IE. Cauta Iconita de Google Chrome si o deschizi dupa aia vei vedea ca te va intreba jos ceva de felul " Vrei sa pui Google Chrome browserul predefinit? " ( sa te uiti atent ) si tu sa apesi DA. Dupa asta ti se va deschide numai in Google Chrome. Bafta, Funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra la setari in chrome si seteaza-l ca "Homepage" (pagina de pornire)

https://support.google.com/chrome/answer/95417?hl=en

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si apoi sa nu uiti atunci cand vrei sa deschizi internetul sa apesi pe iconita ce apartine lui Google Chrome!

| SorinaSuciu a răspuns:

De pe desktop il stergi degeaba pentru ca e un simplu shotrcut care te ajuta doar sa il deschizi mai repede. trebuie sa cauzi unde e instalat si sa il stergi de acolo. ca sa vezi unde e instalat poti sa deschizi bara de start si sa dai pe searc ca sa il gasesti