| Laris88 a întrebat:

Buna!
Daca dau doar numarul cardului cuiva, il poate folosi sau poate face ceva cu el?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai numarul de pe fata si numarul CVV de pe spate poate face cam ce vrea cu el. Fara codul de securitate CVV de pe spate nu poate face nimic cu el dar zic sa nu-ti incerci norocul. De ce sa-ti dai numarul de card? Astea nu se dau nici la sora/frate. Sunt date confidentiale care trebuie sa ramana asa daca nu vrei sa te trezesti cu 0 lei in cont.