| Quenii a întrebat:

Buna dragilor, am nevoie de un expert in minecraft, adica sa stie moduri, comenzi... Si altele. Dar ce voiam sa va intreb de fapt este daca stie cineva cum pot da invit pe cineva sa joace cu mine pe single player, ca am vazut mai multe clipuri pe youtube Funda :*

Răspuns Câştigător
| iLau a răspuns:

Intai, intrii pe lumea pe care vrei sa-l inviti pe prietenul tau dupa apesi pe "ESC" sa intri in meniu. In meniu vei vedea "Open to lan" ceva de genul. Apesi pe acel buton, daca vrei cheats poti sa activezi. Dupa ce dai open to lan o sa-ti dea un port. Dupa iti faci hamachi, iti faci un "channel" daca de hamachi si il pui pe prietenul ala al tau sa intre in acel channel. Sus la hamachi o sa ai un Ip, ii dai acel ip prietenului tau dupa ce a intrat in acel channel + port-ul pe care ti l-a dat Minecraft-ul. Sper ca te-am ajutat. happy

| LouannaCutiepie a răspuns (pentru iLau):

Funda lui iLau! Multumesc, nici eu nu știam :3

1 răspuns: