| andreedeed5a a întrebat:

Fratele meu a intrat pe un site deocheat de pe tableta mea, iar după puțin timp, când am deblocat ecranul ca să caut ceva pe Google, mi s-a deschis o fereastră unde îmi spunea că dispozitivul meu este afectat de 4 viruși și că trebuie să instalez niste aplicații. Am luat acele aplicații și am crezut că acel mesaj nu va apărea,insa degeaba. Oricând deblochez tableta imi apare mereu. Când am luat aplicațiile, se deschidea acea fereastra si ma ducea să descarc jocuri sau aplicații de pe magazin play... acele aplicații instalate erau Turbo Cleaner si nu mai stiu care, dar degeaba. Le-am dezinstalat pentru că sunt inutile. Vreau sa nu îmi mai apară acel mesaj! ce pot face?

2 răspunsuri:
| kasyame a răspuns:

Mi s-a întâmplat şi mie. Tot ce trebuie să faci este să îţi închizi dispozitivul sau să îţi resetezi dispozitivul. Recomand prima variantă. Aşteaptă puţin, după care deschide tableta şi şterge orice aplicaţie de genul acela (Turbo Cleaner). Ele îţi dau viruşi reali. Acea mică pagină care îţi apare este doar o păcăleală. happy

| Maria_Cristina_Motrosi_1995 a răspuns:

Da resetare la tableta sau doar un restart