| VasileTiganas a întrebat:

Buna,ieri m-a amenintat cineva ca vine si ma bate, a zis ca imi poate afla id-ul de la calculator si imi stie adresa si orasu unde stau.Se poate asa ceva?

Răspuns Câştigător
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, cred că e doar o ameninţare venită pe un joc sau ceva, nu are cum să afle oraşul unde stai, doar dacă are Facebook-ul tău şi scrie acolo, sau, mai e o modalitate, dacă te are pe skype îţi poate lua IP-ul, bagă acel IP într-un site şi îi apare oraşul tău şi firma de net care o ai.

Mult noroc, sper că te-am ajutat, şi stai liniştit, nu vine nimeni după tine, sunt doar nişte persoane care vor să te intimideze.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Vrajeala.
Poate a reusit cumva sa afle adresa IP, dar nu este suficient pentru a-ti gasi locatia exacta. La mine cel putin, locatia in care zic "ăstia" ca sunt, bazat pe adresa IP e deraiata cu cel putin 5 Km.

| GdX a răspuns:

Daca nu lucreaza la SRI sau STS, stai linistit, nu te gaseste in vechi. Si daca iti afla IP-ul nu are ce sa faca.

| AgentTorque a răspuns:

Trebuia sa-i spui in ce oras stai…..sigur nu stie

| randomgui a răspuns:

Cred ca a spus ip-ul, si da se poate, poate afla orasul doar nu poate afla blocul sau chestii de genul, daca esti in Bucuresti nu poate afla nici sectorul. E doar un copil mic frustrat si tu il crezi dar nu cred ca e atat de destept incap sa iti puata lua ip ul macar