| katherine_2874 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un Sony Xperia Miro... vreau sa imi instalez mai multe aplicati dar din pacate nu mai am internet ...am auzit de o aplicatie.APK, prin care poti instala jocuri de pe pc pe telefon. Ma poate lamuri cineva cum pot face asta? Si daca folosesc aceasta aplicatie imi pot pierde garantia?

1 răspuns:
| Rebelicious a răspuns:

Buna!
Eu folosesc site-ul www.moborg.com. Iti spun pasii cum se descarci un joc pe PC:
1. Intri si iti selectezi acolo categoria.
2. Cauti printre aplicatii si jocuri pana gasesti una favorata.
3. Apesi pe ea.
4. Te duci in jos si verifici compatibilitatea, versiunile sale etc. Si o sa iti apara Download.
5. Apesi pe el.
6. Ti se va deschide o noua pagina cu doua coloane: PC si QR. Dai download sub PC.
7. Cand e gata downloadarea ti-l bagi cu cablul USB in telefon.

Nu pierzi garantia.
Funda?