| NimeniSiAtat a întrebat:

La deschiderea jocuriolor imi da eroarea "The programs can't start because XINPUT_3. dlll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.". Cum fac sa remediez situatia?

2 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Descarcă xinput_3 dll de pe google și îl bagi în System32, SysWow64 și folderul jocului respectiv. Dacă după asta tot primești eroare, trebuie să instalezi programul cu toate componentele sau să-l reinstalezi

| KanezuY a răspuns:

Reinstalezi windowsu!