| AndreiDavid2007 a întrebat:

La pc la mine cand il deschid imi apare asta: https://imgur.com/a/6VXNS0R

Si nu stiu ce sa ii fac! Tin sa mentionez ca ieri i-am schimbat procesorul tot de acelasi socket! Dar la bios nu am acces si daca apas alt+F2 nu imi citeste stick-ul! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pui procesorul vechi la loc și faci update la BIOS. Asta, dacă există pe pagina producătorului o versiune mai nouă.
Dacă nu... rămâi la proc-ul actual.
După update de BIOS (dacă e disponibil și se termină cu bine) ar trebui să meargă.
De asemenea, vezi ce ai înfipt în mufele USB că suge prea mult curent! Pune mai bine un hub USB cu alimentare externă pe acel dispozitiv!

| AndreiDavid2007 explică (pentru mihai69):

Si mai am o mica problema...
Cand bag boxele in placa audio nu se aude! Ce sa fac?

| mihai69 a răspuns (pentru AndreiDavid2007):

Să verifici pe ce ieșire ai semnalul de audio - poate e setat pe HDMI, dacă ai monitorul legat cu un astfel de cablu.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

In principiu procesorul nou nu este suportat de BIOS.

Inainte de un update de BIOS (daca exista), spune-ne exact modelul de placa de baza si modelul noului procesor. Teoretic poti verifica si singur daca noul procesor este suportat de placa ta de baza (si incepand cu ce versiune de BIOS) dar te putem ajuta si noi pe aici daca nu te descurci singur - informatia este disponibila pe site-ul producatorului placii de baza, trebuie sa stii unde sa te uiti.

| AndreiDavid2007 explică (pentru flixbuster):

Si al tau era folositor dar am incercat prima si a mers!