| SaRRaMea a întrebat:

Buna la toti.cine poate sa imi zica si mie niste chestii despre jocul ourWorld? L-am aflat recent de la cineva si nu prea il inteleg, adica cine imi spune cat mai multe ii

1 răspuns:
| DanielVălean a răspuns:

Un joc în valută, "debit", este câștigat de către vorbind, dans, mâncând și bând, și jocuri. Flux pot fi schimbate pentru puncte de experiență și monede. ourWorld operează pe o microtransaction model de business, care permite jucătorilor să cumpere într-joc "pietre". Monede și pietre prețioase sunt folosite pentru a cumpăra articole de avatarul lor, cum ar fi îmbrăcăminte, accesorii sau mobilier. Pe măsură ce jucătorii câștigă experiență, au nivelul de sus. Acest lucru le câștigă premii, cum ar fi dans mută, accesul la noi domenii, vehicule, și privilegii.
Jucătorii pot vorbi, de asemenea, reciproc, cerere de prietenie, articole pentru cadouri, crea grupuri, trimite și primi e-mail, să participe la concursuri și să dea "inimi". În 2013, au adaugat caracteristici de popularitate, căsătorie și adoptare, în cazul în care puteți face schimb de nunta inele sau alege un alt jucător să fie copilul dumneavoastră. Locuitorii sunt oameni care au achiziționat una din mai multe niveluri de carduri de rezidență, sau să plătească bani pentru pietre lunare și locuri speciale.
Există unele "speciale" elemente din ourWorld. Acestea pot include vehiculele, tatuaje, cutii de mister, sprite, stocuri, permise de rezidență, potiuni, aripi, și urechi / coarne. Vehiculele includ patine, hoverboards, masini, skateboard-uri, și jet-pack si dragoni adăugate recent. Acestea pot fi uneori obținute de nivelare pe alții poate fi câștigat orice nivel de pietre. Sprites sunt animale care urmeaza Avatare jucătorilor în jurul. Stocurile crește numărul de elemente jucătorii pot păstra în inventarul lor și albumul foto. Residency trece permite jucătorilor de a obține rezidență fără a cumpăra o carte de ședere. Potiuni permite jucătorilor să schimbe aspectul avatarul lor în moduri în care nu se pot face, de obicei, (Unele tipuri de alimente, de asemenea, face asta). Cutii misterioase conține elemente aleatorii care aparțin într-o anumită temă. Unele exemple de cutii misterioase cutie misterioasă Zodiac și Mister Box Bronco. Noul Chrono Magic Box este un produs care se schimba in timp. Recent ourWorld a făcut mai multe modificări la gameplay lor. Anterior, jucătorii ar putea singurul nivel până la nivelul de 100, dar astăzi puteți continua pana la nivelul 150.