| TakeOff a întrebat:

Ma joc World of Warcraft, am lvl 16, Blood Elf Hunter, mi-am cumparat un pet si nu stiu cum sa il activez ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| NecroIonutz a răspuns:

Depinde la ce pet te referi: ca hunter ai Combat Pet (ala care te ajuta sa bati mobii) si Vanity Pet (cel care nu face nimic, doar merge pe langa tine): pentru Combat pet, apesi P cauti la spell table-ul de Beast Master spellul numit "Call Pet", ar trebui sa arata ca un fluier maro, apesi pe el si vine petul. Si pentru Vanity pet, cauti pe bara din josul ecranului, pe langa semnul de intrebare rosu (butonul de help) cauti Mounts&Pets, dai click acolo si iti apare o lista cu pets si mounts, selectezi ce vrei si dai summon.