| Ctmfresh28 a întrebat:

Buna mi-am descarcat World Of Tanks la-am instalat, in fine, am intrat in joc si nerge foarte in reluare!
Care ar fi cauzele?
Vreu toate solutiile si voi da

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate e de vina placa video sau rami depinde trebuie sa ai rami multi si o placa video mare pentru a merge un joc destul de bine tu ce rami ai si ce placa?

| Ctmfresh28 explică (pentru anonim_4396):

Unde am salvat jocu am 100 gb liberi
Si nu stiu ce placa video am dar am si san andreas si c.s. 1.6 si merg foarte bine deci cred ca-i mare placa

| MnereaDarius a răspuns (pentru Ctmfresh28):

100% problema este placa video.
Tasteaza la Run "dxdiag" si fa comparatie a ceea ce este specificat acolo, cu cerintele de sistem minime oferite de joc.

Average system requirements:
CPU: 3 GHz
RAM:2 GB
Video: GeForce 8600GT (256 MB) / ATI analog
HDD: 2GB
Connection rate: 128 Kbps

Maximum system requirements:
CPU: 2 Core 3 GHz
RAM: 2 GB
Video: GeForce 9800 (512 MB) / ATI analog
HDD: 2GB
Connection rate: 1024 Kbps or higher (for faster downloads)

http://worldoftanksguide.com/ref-system-requirements.shtml

| marasimo a răspuns (pentru MnereaDarius):

Am si eu o saptamana de cand nu mai functioneaza corect merge foarte greu am net bun l-am jucat si sant la nivelul 4 ce sa-i fac nu stiu

| Denis2017 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut! eu am aceeasi problema dar ieri jocul pe version 9.2 mergea bine si azi tot pe 9.2 merge sacadat ce pot face?

| Ctmfresh28 explică:

Am setat cum ai spus si tot merge greu.

| Shi_Atat_Ionut_1999 a răspuns:

E de la windows eu am avut windows 7 si mergea perfect cand am instalat windows 10 merge ca dracu.

| Busa_Antonyo-Balint_1972 a răspuns:

Pentru world of tanks trebuie 4 giga rami si placa video de 1giga atunci merge bine jocul fara sa se opreasca asa am avut eu si mi-am schimbat placa si ramii si sant multumit