| Crissy_Mary_1997 a întrebat:

Nu stiu cum am reusit daar cred ca am stricat laptopul matusii mele, din greseala am dat pe default program si toate programele mi se deschid cu wordpad sau ce alt program mai am pe laptop. Nu stiu cum sa fac sa se deschida fiecare cu propriul program. O sa ma omoare daca i-am stricat laptopul. Va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| ITvladutu a răspuns:

Ok. deci. faci un.txt file (notepad. scrii ceva, dai save ai aia e) si dai click dreapta pe el, dai pe lopen with, dai pe chose default program si dai pe notepad. La imagini dai cu Windows Phote Viewer, la pdf-uri cu Adobe pdf viewer. mai zi si tu ce mai ai pe acolo. exe se deschide ori cu cmd daca e in python, perl, ori in casuta lui..rar sau.zip cu IZArc sau winrar.