| costin95 a întrebat:

Am nevoie de un pret estimativ pentru urmatorul pc second hand :

CPU: AMD Vishera, FX-8350 4.0GHz
Motherboard: MSI 970A GAMING PRO CARBON
Memory: HyperX Fury Black 16GB DDR3 1866 MHz CL10 Dual Channel Kit
HDD: Toshiba P300 2TB SATA-III 7200 RPM 64MB
Graphic card(s): ASUS Radeon RX 580 STRIX GAMING 8GB DDR5 256-bit
Power Supply: Corsair Builder Series CX600 80+ Bronze
CPU Cooler: Racire lichida, am uitat sa intreb modelul, a zis ca raceste foarte bine
Case: Segotep EOS Silver
SSD: Samsung 850 EVO 250GB SATA-III 2.5 inch

Altele :

-Licenta Windows 10
-Pachet jocuri originale, ex GTA 5, BF1, The Division, Far Cry 4
-Monitor: Samsung Gaming LU28E590DS 28 inch 4K 1ms Black-Grey FreeSync

Mentiuni :

Sursa nu are garantie, e luata din afara tarii.

Intrebari :

Este future-proof pentru urmatorii 2-3 ani acest sistem? Probabil voi trece pe Ryzen peste ceva timp sau pe ceva mai nou. Doresc acest sistem datorita placii video despre care stim cu toti ca nu se mai gaseste... Initial aveam un build nou format din r5 1600 si rx580 dar circumstantele ma obliga sa cumpar un sistem second-hand

Multumesc!

1 răspuns:
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Este un pc performant parerea mea este sa ti-l de-a in proba sa vezi care e treaba cu el macar 1 zi sa il testezi dupa aceea il cumperi