| daninicol a întrebat:

Am o nedumerire pe League of Legends.Am vreo 5000 IP si nu stiu pe cine sa aleg dintre Kennen si Brand.Astept raspunsurile voastre si cu un argument daca se poate.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Music4life a răspuns:

Daca as avea de ales l-as prefera pe Brand, e un ap carry genial si printre singurii care se descurca fara probleme la un 2v1 daca e jucat bine, dar nu are prea multe sanse de scapare daca e prin intr-o pozitie nefavorabila.
Kennen in schimb poate fi jucat atat apc cat si adc + are un spell care il ajuta sa scape cam de orice gank.
Te sfatuiesc sa iti alegi eroul care crezi ca ti se potriveste tie. Unu pasiv care sta in spate si arunca spelluri cu aoe imens (Brand) sau unul care intra in mijlocul lor (kennen).