| maddallyna a întrebat:

Buna seara,am o problema cu jocul League of Legends.
Il am instalat de o saptamana, dar in seara aceasta a inceput sa-mi faca faze precum " PVP.net Patcher Kernel has stopped working: A problem caused the program to stop working correctly. Windows will close the program and notify you if a solution is available. ". Am intrebat pe cineva si mi-a spus sa dau restart la pc,daca nu, sa-l dezinstalez. Am dat restart,intru in joc si nimic,aceeasi eroare, l-am reinstalat si imi da alta eroare si imi spune " could not connect to the http server. please check that your internet connection is enabled and that your firewall is not blocking access.".
P.S : L-am intrebat pe acel baiat daca ii merge jocul si mi-a spus ca lui ii merge.
P.P.S: Mentionez ca am laptop nou, 8gb ram si windows 8.1.

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Incearca sa te duci in folderul unde e jocul si sa folosesti lol.launcher.admin, vezi daca merge.

| maddallyna explică (pentru EnvyU):

L-am intrebat si pe verisorul meu, mi-a spus sa dau run as administrator si a mers.
Multumesc oricum. ^ - ^