| xXxAdY4FuNxXx a întrebat:

Bună seara! Am omică problemă cu un telefon Alcatel One Touch Idol. Problema este că atunci când îl deschid îmi zice " Criptare nereușită " Și singura opțiune pe care o pot selecta este " Resetare telefon ". Îi dau resetare, se redeschide și tot așa îmi apare. Ce aș putea să fac?

1 răspuns:
| Stefanel_Anghel_1997 a răspuns:

Probabil ai incercat sa-l criptezi si s-a intamplat ceva cu telefonul, gen s-a inchis sau i s-a terminat bateria, incearca sa tii apasat simultan tasta de pornire si tasta volum down cel putin 7 secunde pana cand iti apare un meniu complex de resetare de soft.Alta solutie este sa il duci la un server sau de unde ai cumparat telefonul daca mai este in garantie